שנה צבע:
60% 70% 80% 90% שנה גודל פונט:
לינקיאדה

קניות וצרכנות

צרכנות הינה למעשה נחלת הכלל שכן כולנו צורכים, כלומר קונים או רוכשים, מוצרים שונים החל ממצרכים בסיסיים לחיים כגון מזון, שתייה ובגדים ועד למצרכים שונים ומגוונים למטרות שונות כגון מוצרי ספורט, מתנות, מוצרי חשמל ואף שירותים שונים כגון שירותי רפואה, שירותי שיווק, לימודים ועוד.

כיוון שקניות וצרכנות הינם נחלת הכלל בכל תחומי החיים – סקירה מעמיקה של המוצרים אותם אנו צורכים, עדכונים על מוצרים חדשים, סקירת מחירי מוצרים שונים והשוואת מחירים הפכו למעשה לתחום חדשותי בפני עצמו בעולם הכלכלה.

עקב כך, הוקמו אתרים רבים לשם מתן מידע הרלוונטי לעולם הצרכנות כגון: חדשות צרכנות, השוואות מחירים, אתרי קניות ועוד למען שירות הציבור.
באתר לינקיאדה תוכלו למצוא את כל הקישורים לאתרים המובילים לקבלת מידע זה.

ביקורות בעולם הצרכנות

בעקבות התרחבות עולם הצרכנות נוצרה קהילת מבקרים כלפי תרבות הצריכה. על פי ביקורות אלו תרבות הצריכה מושפעת רבות על ידי פרסום של תאגידים גדולים אשר מטרתם להגדיל את כמות הצריכה וקניית מוצרים שונים על ידי יצירת זיקה חברתית כלפי רכישת מוצרים ושירותים שונים הרבה מעבר לצרכנות בסיסית וחיונית.

הביקורת על תרבות הצריכה הובילה להקמת המועצה הישראלית לצרכנות אשר מטרתה לשמור על זכויותיהם של הצרכנים ופועלת שלא למטרות רווח. המועצה פועלת באמצעים כגון: טיפול בתלונות צרכנים,

ייצוג צרכנים מול בעלי עסקים שונים ובאמצעות כלי התקשורת למען הסברה על צרכנות נבונה.
באתר לינקיאדה תוכלו למצוא גם קישור לאתר האגודה שם תוכלו לברר את זכויותיכם כצרכנים וקבלת טיפים שימושיים לצרכן.